DESTEK

Proje Yapım Şirketi : Özel amaçlı mobil otobüs TIR dorsesi mobil treyler otobüsler üretimi sağlık eğitim askeri treyler otobüsler gezici karavan tasarımı ve imalatı.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pzt-Cum 8:30 18:30

Ambulans Otobüs.Dünyanın En özel ambulans otobüslerini ihraç ediyoruz.

Kategori Otobüs dizayn
Ambulans Otobüs.Dünyanın En özel ambulans otobüslerini ihraç ediyoruz.

Bu otobüs hem dünyanın en büyük ambulansı hem de en büyük acil yoğun bakım kliniği olarak tasarlanmıştır. Her türlü afet kaza ve savaş ortamında dünyanın en büyük acil müdahale kapasitesine sahiptir.

Otobüs içerisinde 8 adet hasta yatağı bulunmaktadır. Bu yatakların hepsinde 5 hayati fonksiyonu bulunduran acil bakım monitörleri bulunmaktadır. Bu monitörler ile 8 hastanın aynı anda kalp atışı, nabız, tansiyon, vücut oksijeni, vücut ısısı takip edilebilmektedir. Ayrıca 2 ana monitörle de tüm hastalar toplu olarak izlenebilmektedir.

Hastaların ve doktorların durumu uzaktan cep telefonu ile izlenebilmektedir. Bu amaçla otobüs içerisinde 8 adet kamera yerleştirilmiştir. Merkezi hastane yada birime canlı olarak yayın yapılabilmektedir.

Otobüsteki 6 yatak (sedye) , aynı zamanda çıkarılıp dışarıdan hasta taşıma kapasitesinde sahiptir. Araç içerisinde 6 doktor 4 hasta bakıcı aynı anda çalışabilir. Ayrıca 2 adet elektrikli ve ortopedik yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Üst katlarda bulunan yataklar elektrikli asansörlerle otomatik olarak inip kalkmaktadır.

Otobüs içerisinde tam donanımlı bir hastanede bulunan oksijen sisteminin aynısı bulunmaktadır. 10 adet 10’ar kiloluk tüplerden oluşan bir oksijen santrali yapılmıştır. Tüm yataklara ayrı oksijen boruları döşenmiştir. Bütün hastalara aynı anda oksijen verilebileceği gibi oksijen vakum da uygulanabilmektedir. Ayrıca 4 adet mobil oksijen tüpü ile olay yerinde oksijen taşınabilmektedir.

Genel olarak mobil ambulans ve klinik otobüsün özellikleri aşağıda özetlenmiştir. Detaylar talebe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hasta sayısı ve içeride bulunan üniteler müşteri talebine göre eklenebilmekte veya çıkarılabilmektedir. Tüm tercihler opsiyoneldir.  

 

Mobil Sahra Hastanesi

Mobil Diş Kliniği,

Mobil Diyaliz Kliniği,

Mobil Acil Bakım Ünitesi,

Mobil CT Tarama ve MRI Üniteleri,

Mobil Kan Bağışı Ünitesi,

Mobil Yoğun Bakım Ünitesi,

Mobil-Triage Ünitesi,

Mobil BSL2 & BSL3 Laboratuvarı,

Mobil Karantina Ünitesi,

Jinekoloji Kliniği Ünitesi,

Mobil Mamografi Klinik,

Mobil Laboratuvar Ünitesi,

Mobil Yoğun Bakım Ünitesi,

Mobil Ameliyathane Ünitesi,

Mobil Röntgen Ünitesi,

Mobil CT-Trama ve MRI Kliniği,

Mobil Göz Kliniği,

 

Paylaş

Benzer Otobüs dizayn

TOP